با سلام و احترام!

مدت کوتاهی است توسط فردی که مورد شناخت بنده هم نیست به این گروه دعوت شدم ،در این مدت با برخی هم صحبت شدم ،در حین صحبت متوجه شدم برخی واژگان نامناسب، مکررا و با غلظت زیاد، توسط برخی کاربران استفاده می شود . تذکر دوستانه ی بنده و ادمین کار ساز نبود!

بیش از اینکه از توهین و هتک به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی تعجب کنم از اینکه گروه مزین به نام فرهنگیان هست تعجبم را بر می انگیخت.

به نظر می رسد رشد و تعالی در سایه نقد سازنده  و به دور از وهن و افترا ،میسر خواهد بود و اگر همه ی اعضای گروه ،تفکر و نظرات مشابه ای داشته باشند خمودی  دامن گروه را خواهد گرفت. پیشتازان تعلیم و تربیت باید یاد بگیرند که چگونه  و بدون توهین و تعصب نقد کنند و چگونه مخالف خود را تحمل نمایند!

در این مدت با بضاعت اندک خود و البته با شرط اینکه مستند حرف بزنیم و به اشخاص و نهاد ها توهین نکنیم آمادگی خود را برای صحبتی دو طرفه اعلام کردم و هنوز هم همین موارد را تکرار میکنم ، بیشتر به این دلیل که طرفین از اطلاعات هم بهره برده و ابهامات ذهنی ما زدوده شود. و صد البته هیچ ادعایی نداشته و ندارم  چون  اگر تخصصی هم داشته باشم در علوم انسانی و ی نیست!فقط انگیزه ی دانستن سبب شده است که مصدع اوقات برخی ها شوم و باب گفتگوی دو طرفه را بگشایم.

در این فضای آلوده ی اجرایی کشور که هر روز با خبری محیر العقول از اختلاس و اخلاق مواجهیم ، و بعد از این همه تجربه ی اندوخته ، تقسیم افراد به چپ و راست و میانه و . یا اصلاحطلب و اصولگرا و کارگزار و سزاوار نیست!باید بدانیم شرایطی که امروزه در آن بسر می بریم حاصل مدیریت همین دسته هاست! گرچه برخی سهم بیشتر دارند!ولی اینگونه نیست که طیف. مقابل هیچ نقصی نداشته باشد!!

ظاهرا برخی از کاربران این گروه  که قدیمی هستند و بودنشان در این گروه به افرادی چون بنده ی حقیر "رجحان" دارد مایلند افرادی یک دست و با یک طیف فکری حضور داشته باشند و بنده نیز اگر بدانم این خواسته ی اغلب دوستان هست، ضمن تشکر، از خدمت دوستان گروه مرخص می شوم .اما عاجزانه تقاضا می کنم که چه بنده باشم و نباشم، شان و شخصیت ما ایجاب می کند   در گفتمان خود از برخی کلمات استفاده نکنیم!و این نقد جدی به برخی دوستان گروه وارد می باشد که در استفاده از کلمات حدی برای خود قائل نبودند! و بجای پاسخ ، به استفاده از کلمات نامانوس پناه می آورند. 

برای خود هدایت و برای دوستان گروه آرزوی سلامتی و به روزی  دارم !

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها